Mestruatsioon 02.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Metruatsioon liiga pikalt kestnud, tänasega läheb juba 18 päev ja ei taha kuidagi lõppeda aga tuleb vähem võrreldes eelnevate päevadega. Olen päris mures kuna varem pole nii olnud. Kas see on normaalne kui nii korra juhtub või peaks kuhugi pöörduma?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Nii pikalt kestev menstruatsioon ei ole normaalne. Kui teil praegu tuleb vähem ja määrivalt, ei esine halvalõhnalist verist voolust ega tugevaid alakõhuvalusid, siis kohe arsti poole pöörduda ei ole vaja. Kui veritsus järgmise menstruatsiooniga ei lõppe, siis palun pöörduge kontrolli. Tegemist võib olla lihtsalt tsüklihäirega, kuid seda võib soodustada hormonaalste nihetega kaasnevad munasarjatsüstid või emaka limaskestas toimunud muutused ( näiteks polüübid). Pikk veritsus võib seotud olla ka erinevate põletikega.