Fiboadenoom 10.07.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Esmased MG-d.  Näärmekoerikkad fibroglandulaarsed rinnad. Vasema rinna med-alaosas ilmestub ca 4 x 3 cm piirdunud, tihedam lisavarjustus (palpeeritav, samas on nahal metallmarker) - olemuse selgitamiseks on vajaliok biopsia (juveniilne fibroadenoom? mal?). Mujal rindades kahtlaseid lubikoldeid ega tu!-t esile ei tule. Dgn. Tu!? mammae sin.Kas see oleks vaja ära opida või jääb peale biopsiat jälgimisele?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Vajalik on võtta koldest tükk ( biopsia). Koeproovi vastus näitab, kas on tegemist fibroadenoomiga. Üldjuhul fibroadenoome jälgitakse ja vajadusel ( näiteks suurenemisel) eemaldatakse. Kas operatsioon on vajalik, saab arst öelda peale biopsia histoloogilist vastust.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg