Rinnast erituv pruunikas vedelim 10.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Lõpetasin imetamise u 5 kuud tagasi.
Kuu aega tagasi käisin rindu kontrollimas ja saadeti ultrahelisse. Leiti üks kontrollimist vajav muutus ja võeti biopsia. Senini tuli rindadest vaid piima vähesel määral, kui pigistasin. Biopsia proovi vastused saan alles 5 päeva pärast.
Täna avastasin, et samast rinnast, kust biopsia võeti, tuleb pruuni ja tumekollast vedelikku, vahepeal heledamat kollakat. Mõni tilk siis ühte värvi ja teine teist ning vahepeal ka kollane-pruun koos. Kas see eritis võib olla seotud biopsiaga, st et näiteks veri sattus piimanäärmesse.
On hormonaalne muutus? Mulle on paigaldatud Mirena hormoonspiraal. Või pigem kinnitab arsti kahtlust, et muutus rinnas on pahaloomuline?
Rinnad valulikud ei ole.
U 10 aastat tagasi olid kondüloomid, mis on papilloomviirus. Kas sama viirus võib põhjustada ka eritist rinnast?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Eritis rinnast on seotud ilmselt biopsia võtmisega. Koeproovi vastus annab selgust, millise muutusega rinnas on tegemist ja kas ja milline ravi on vajalik. Papilloomiviirus ( HPV), mille osad tüübid põhjustavad kondüloome, ei põhjusta kunagi muutust rinnanäärme koes.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg