Tupe mikrofloora muutus 16.07.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kui on välistatud suguhaigused, bakteriaalne vaginoos ja tupeseen, siis mis võib veel tupe mikrofloora muutust põhjustada? Nimelt tuleb tupest tugevalt lõhnavat/haisvat voolust, püksid kogu aeg märjad, voolus on vesine ja värvuselt pigem valge-hallikas. Probleem on nüüd kaks kuud kestnud ja ärevus on, et pole viga leitud, sest plaanis on rasestuda aga tunnen, et see on suur takistus asja juures.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 26-aastane

Kui on tehtud uuringud mitmetele sugulisel teel levivatele haigustele, need olid negatiivsed ja partner on sama, siis ei peaks enam muretsema. Küll aga uuringud tupe mikrofloorale molekulaarsel meetodil PCR on väga kallid ja ei ole alati põhjendatud, sest tupe mikrofloora muutub iga päev, eriti peale vahekorda ja peale menstruatsiooni, ka ovulatsiooni ajal on rohkem valkjas-limast voolust.
Soovitused: tutvuge SynLab labori patsientidele suunatud lehega: https://www.testikodus.ee/
Tehke ise veelkord kõik testid, ka partner võiks end testida.
https://minu.synlab.ee/toode/last-sooviva-naise-suguhaiguste-pakett
https://minu.synlab.ee/toode/last-sooviva-mehe-pakett

Kui uuringud on negatiivsed, siis proovige ikka edasi rasestuda. Kui te ei hoidu ja ei rasestu aasta jooksul, siis tuleks alustada viljatu paarisuhte uuringuid, sest on veel rida põhjuseid, mis takistavad rasestumist.
Tupe mikrofloora aitavad tasakaalus hoida apteegi intiimpesugeel Lactacyd, tupeseene vastu aitab Klotrimasool kreem, Canesten tupekuulike, flukonalsool kapsel suu kaudu, mis on käsimüügis. BV puhul on apteegi käsimüügis tupekuulikesed Ecocillin ja suukaudsed tabletid Ecocillin.
Võiks teha ka ovulatsiooniteste või kasutada viljakusmonitor.ee. Kui on soodsad tingimused, siis rasedus saabub.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee