sperma mõju 01.12.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

viimaste kuude jooksul on tekkinud valu pärast vahekorda, valus on pissida ja ebamugavustunne ja väike valu kestavad veel tükk aega pärast vahekorda. millest võis tekkida järsku selline muutus? kas olen muutunud sperma vastu allergiliseks?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. KuI teil on uus partner, siis on küll võimalik antud partneri sperma suhtes reaktsioon, mis reglina mõne aja möödudes kaob. Kui on tekkinud pikemajalise partneriga ja varem sellist tähelepanekut pole olnud, siis võiks oletada et teil on tupepõletik või tupe mikrofloora muutus. Soovitaks pöörduda arsti poole. Dr Kadastik