günekoloogiline põletk? 31.10.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 20-aastane naine, viimasel ajal olen välistel suguelunditel täheldanud õrna sügelust, pärast pesemist kaob sügelus ära, ent mõne aja pärast on jälle tagasi. Eile oli ebamugav urineerida. Ka on veidi suurenenud voolus, mis tundub valgem kui tavaliselt, kuid mingisugust spetsiifilist tugevat lõhna täheldanud ei ole. Millega võiks olla tegu?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Võib olla tupe mikrofloora muutus, millest tingitud ebamugavus ja suurenenud voolus. Tekkepõhjuseid on palju, nt vale pesemisvahendiga pesemine, pidev pesukaitsete tarvitamine, stress jne. Soovitaks minna günekoloogi poole, kuna võib olla ka günekoloogiline põletik. Dr Kadastik