Parema rinna all valulik koht. 20.12.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Avastasin mõni aeg tagasi kompides, et parema rinna all on selline valulik koht. Tundub, et tegemist mingi muna või tükiga ei ole, veidi kõvem tundub see koht, kuid kui teist rinda katsuds siis on ta justkui samasugune, aga mitte valulik. Milles võib probleem olla ?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 27-aastane

On selge, et tegemist on antibeebipillide kõrvaltoimega. Kirjutage üles antibeebipillide alustamise kuu ja aasta ning igas tsüklis 7-pillivaba päeva ning nimetage igale arstile, kuhu pöördute. Iga 5a järel on vajalik antibeebipillide näidustused ja vastunäidustused ümber hinnata.
Rinnakaebused on antibeebipillide alustajatel ja kõrgema östrogeenisisaldusega pillide tarvitajatel tavapärased. Kui kaebused püsivad, siis on võimalik teostada rindade ultraheliuuring välistamaks rinnatsüstid jms. Peale uuringut saaks tarvitada Tbl Prefemini ja Tbl Agnucastoni jm. Kaebused ei ole tüüpilised rinnavähile.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid