Rinna uuring 15.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Rinnatiheduse tüüp ACR3.
Mõlemas rinnas on ühtlaselt jaotunud keskmise tihedusega fibroglandulaarne kude. Parema rinna ülaosas väikeste lubistustega ca 6x3 mm ala. Mujal rindades kahtlaseid koldemuutuseid, mikrolubjastusi ega deformatsioone ei sedasta. Aksillaarsel suurenenud l-sõlmi pole. Parema rinna ülaosa lubistuste ja tiheda näärmekoe tõttu soovitav täiendav UH. BIRADS 2.. sooviks teada kas muretsemiseks on põhjust

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 42-aastane

Mure ei aita ja hetkel ei ole muretsemiseks põhjust. Vastus "Parema rinna ülaosas väikeste lubistustega ca 6x3 mm ala" vajab edasist uuringut: ultraheli kontrolli all biopsiat-koeproovi võtmist ja uurimist. Koeproovi vastus annab kinnituse, millega täpselt tegu. Iga vastuse puhul on arstlikud lahendused olemas.
Kui teil on tegemist ka emaka müoomiga, siis rinnakoes on sageli healoomulised fibroadenoomid.
Ei oleks hea tarvitada östrogeene, ka mitte soovimatu raseduse vastu.
Parim oleks munajuhad sulgeda ja tegelda siis teiste terviseprobleemide- ja uuringutega.
45. aasta vanuselt on järgmine EKVähi sõeluuring HPV/NAT. Alati võite tulla vastuvõtule Piritale.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7