Rinna alt katsudes valus 09.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Tänan Teid kiire vastuse eest.
Mina olen see, kes mõned päeva tagasi kogemata märkas katsudes käega parema rinna alt, et seal on väga valus. Vasaku rinna alt natuke vähem valus. Valulik on ainult kompimisel, muidu valu ei tunne.
Kirjutasite, et rinnad võivad olla tundlikud-valulikud 1-2 nädalat enne algavat menstruatsiooni. Tsüklist tsüklisse võib see valulikkus olla erinev.
Minul algas eelmine menstruatsioon 30.12. Seega menstruatsiooni alguseni on veel aega. Kas ibuprofeeni võtmine võiks seda valulikkust vähendada?

Ette tänades

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil on rindade alt valulikkus ainult kompides, siis see võib seotud olla roietevaheliste närvidega, rindkere lihastega vm., mitte konkreetselt rinnakoega. Ibuprofeeni võite rahulikult võtta, kuid kui paari päevaga valu ei leevendu, siis palun pöörduge oma perearsti poole.