Valu rinna all 18.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 32 aastane, kahe teismelise lapse ema. Kasutan üle aasta Minuleti pille. Umbes pool aastat tagasi märkasin, et katsudes käega parema rinna alt roideid, on üks koht valulik. See on valulik ainult kompimisel, muidu valu ei tunne. Pöördusin septembris mammoloogi juurde, kes kontrollis rindu ja ütles, et kõik on korras. Tookord arvasin, et äkki on probleem traadiga rinnahoidjates, et äkki surub kuidagi rinnale. Nüüd olen hakanud end jälgima ja ei ole kandnud ca nädal aega rinnahoidjat, kuid kompides on ikkagi valus. Mingit tükki rinnas pole. Olen väga mures, kuna lähisugulased on põdenud rinnavähki.

Kas oskate öelda, mis võib minuga olla ja kelle juurde peaks pöörduma (kas günekoloogi, perearsti või mammoloogi juurde veelkord, kuigi tookord ütles ta, et tuleksin kontrolli aasta pärast)?

Lugupidamisega, Mari

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Soovitaks teha ultraheli rindadest. Röntgenuuring teie vanuses (mammograafia)ei ole vajalik.