Menstruatsiooni eelne nõrkus pärast ektoopilist rasedust 03.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mulle tehti kuu tagasi laparoskoopia operatsioon ektoopilise raseduse eemaldamiseks. Umbes kaks nädalat hiljem hakkas tugev veritsus ja ääretult suur nõrkus, günekoloog ütles, et tegemist on emaka limaskesta irdumisega ja vastuvõtul öeldi, et olen terve ning reaktsioon on normaalne. Nüüd on mul tekkinud sarnane nõrkus ja alakõhus kahtlased valud palliskaalal 3/10 ja ülemäära suur nõrkus ning minestamistunne justkui pilt ja heli ei teeks koostööd, raske keskenduda, pidev väsimus ning kerge värin, hiljuti oli ka palavik. Vereproov oli korras, ainult D vitamiini minimaalne puudulikkus, kuid sügisväsimus on enamasti teisiti minul välja löönud. Mõni nädal tagasi sain ka vigastuse oimupiirkonda enese rumaluse tõttu, mille tagajärjel valutas vigastatud koht mitu päeva. Minu küsimus on, kas laparoskoopia järgsed menstruatsioonid võivad olla sellise enesetunde põhjustajaks? Olukord häirib elu ning valuvaigistiga ei möödu. Seni on menstruatsioonid löönud välja alakõhus ning igapäeva elu ei häiri.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Vabandan vastuse viibimise pärast, kuna viibisin väljaspool Eestit.
Peale ektoopilise raseduse operatsiooni võib taastumine individuaalselt aega võtta. Tsükli taastumine on samuti individuaalne, sageli vererohkem-vahel valulikum, kui tavapäraselt. Palavikku, keskendumisraskusi, tugevat nõrkust ei tohiks sellel põhjusel enam olla, kui vereanalüüs põletikku ega aneemiat ei näidanud.
Kui enesetunne ei parane, alakõhuvalud on häirivad, siis kindlasti on vajalik uuesti pöörduda oma günekoloogi juurde kontrolli ning kui midagi ei leita, siis perearsti poole. Enesetunnet võivad mõjutada paljud erinevad haigused, viirusinfektsioonid.