Veritsus peale raseduse peetust 03.03.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mul tekkis raseduse 12-13 nädalal veritsus ning tuvastati raseduse peetus. Teostati operatsioon ja puhastus.
See toimus 13 päeva tagasi, kuid veritsus pole tänaseni kadunud. Viimastel päevadel on see muutunud pisut pruunikamaks. On see normaalne?
Kohalike arstide sõnul võib see kesta ka kuu aega. On see tõsi?
Samas paluti mul järgmisele vastuvõtule tulekust teatada, kui on alanud uuesti päevad ehk siis kuu aja pärast?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite märkida oma vanuse ja rasedusanamneesi.
Kuna rasedus oli küllat suur ja peetunud, siis veritsus võib kesta kuni 2 nädalat ja määrimine kuni kuu.
Soovitused:
-märkige üles puhastuse kuupäev, sellest tuleks hakata lugema uut menstruaalsüklit,
-perearstil tuleks kontrllida kliiniline veri põletikunäitajatele ja verekaotusele,
-naistearstil tuleks välistada günekoloogilised põletikud ja sugulisel teel levivad haigused,
-kasutage kondoomi,
-valvearstile tuleb pöörduda, kui tekib palavik üle 38,5, käsimüügiravimitele allumatu alakõhuvalu, günekoloogiline verejooks: see on 1 side või 1 tampoon tunnis.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt