Ei jää rasedaks 16.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

2 aprill eemaldati hormoonspiraal. Kohe algas ka veritsus mis kestis umbes 10 päeva. Spiraali kasutasin kokku 8 aastat.
Nüüdseks (16 mai) ei ole päevad alanud kuid ka rase ei ole.
Mõistan, et kehal toimub võib olla taastumine ja läheb aega kuid samas ka beebi soov on väga suur.
Kas peaksin muretsema ja igaks juhuks ka kaaslase kontrolli saatma?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Peale spiraali eemaldamist võib tsükli taastumine individuaalselt aega võtta 1-2 kuud. Rasestumise suhtes võiksite rahulikult proovida 6 kuud. Kui selle aja jooksul tsükkel ei reguleeru, rasestuda ei õnnestu, siis on soovitav lisauuringuteks minna kontrolli nii teil kui partneril.
Teil on Mirena olnud 8 aastat ja selle aja jooksul keha, menstruatsiooni tsükkel võib muutuda. Ovulatsioone võiba jääda harvemaks, munarakkude kvaliteet võib ajas langeda. See kõik on väga individuaalne.
Soovitan praegu alustada Inovo ja Xigravidi võtmisega, mida soovitatakse raseduse planeerimise ajal. Partnerile sobib Sermatrop ja tsingipreparaat.