Veritsus/alakõhuvalu 18.12.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Lugu siis järgmine:
Menstruatsioonitüskkel sai läbi 6. detsember, kuid 12 detsembril hakkasid nad uuest. Korraga oli suur veritsus ning nüüd siiani on veritsust ja määrib. Alakõhus on tihti valud, eriti tugev on õhtuti, kui hakkan magama jääma. 3-4 esimest päeva oli ka valus pissida.
Pille ei ole kunagi söönud, kuid seksuaalelu elan. Kondoomi igakord ei kasuta.
Selliseid alakõhuvalusi on ka varem olnud, kuid mitte nii tihti.
Eriti teeb muret see, et kui 12 detsembril see asi hakkas siis tuli korraga palju verd nagu oleks midagi katki läinud ja oli valus alakõhus.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 19-aastane

Günekoloogilise veritsusega ja alakõhuvaluga tuleb välista rasedus(ka katkev ja katkenud rasedus) ja STLI sugulisel teel levivad infektsioonid:
tehke rasedustest hommikusest uriinist, mille saate osta apteegi käsimüügist; siis tulge vastuvõtule, et uurida STLI suhtes.
Kui need on välistatud, siis tuleb ravida menstruaaltsükli häireid. Kui te soovite hoiduda, siis võiks valida antibeebipillid, EVRA plaastrid või NuvaRing.
Saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, broneerin aja uuringuteks.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid