Veritsus ja valu pärast menstruatsiooni 05.11.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Nädal pärast mensat oli tugev valu munasarjas ja 3 päeva veritses ja määris.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
valu ja vähene veritsus tsükli keskel on kõige sagedamini seotud ovulatsiooniga. Ovulatsiooniaegset valusündroomi võib esineda erinevalt, valu võib olla nõrk ( tuim) kuni väga tugeva valuni. Apopleksiaks nimetatkse sellist olukorda, kus tsükli keskel ovulatsiooni ajal munaraku vabanedes tekib munasarjast veritsus ja sellega seoses tugev alakõhuvalu. Kõige sagedamini tekib apopleksia vahekorra ajal. Enamasti sellised olukorrad lahenevad ja valu kaob 1-2 päeva jooksul. Munasarja apopleksia korral, kui tekib suur vereeritus munasarjast, võib vajalik olla ka laparoskoopiline operatsioon veritsuse peatamiseks.
Ovulatoorse valusündroomi korral võib vajadusel ( sõltuvalt valu iseloomust)kasutada valuvaigisteid. Kui selline valu ja veritsus tsükli keskel kordub, pöördu naistearsti poole.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg