Pillid ja alakõhuvalu 12.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Mure selline, et hetkel võtan pille (hetkel on pillide võtmise aja keskaeg) ning on tekkinud alakõhuvalu nagu muidu päevade/pillivabal perioodil on. Tarvitan Yasminelle pille alates augustist 2022.

Kirjeldan siin ka lahti, kuidas eelnevalt oli:
27.11-17.12.2022 tarvitasin pillide lehe ära. Seejärel soovisin jätta pillivaba nädala vahele ning hakkasin tarvitama järgmist lehte.
18.12-24.12.2022 tarvitasin pille, kuid siiski tuli veritsus.
25.12-31.12.2022 tegin arsti soovitusel siiski pillivaba nädala, kergelt määris sel ajal.
1.01.2023 võtsin kasutusele uue pillide lehe ning olen tänaseks päevaks tarvitanud korralikult.
Täna 12.01 hakkasin tundma kerget kõhuvalu, mis muidu on päevade ajal. Nö päevad/pillivaba periood peaks hakkama 22.01.

Kuidas nüüd käituda? Hetkel ei soovi küll nö päevasid.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Alakõhuvalu puhul tuleb esmalt välistada STLI sugulisel teel levivad infektsioonid. Broneerige koheselt aeg naistearstile, kuid esmased uuringud saate tellida SynLabist:
https://ee.minu.synlab.ee/seksuaaltervis/suguhaigused/
Soovitav on antibeebipille tarvitada ette nähtud skeemi järgi, reeglina 21+7, kalendrisse märkida 7-pillivaa või toimevaba päeva ja nimetada igale arstile, kuhu pöördute. Jätkake skeemi 21ˇ+7 järgi, lõpetage tabletileht vaatamata alakõhuvalu kaebusteale.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7