Veri ja valu pärast seksi 17.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Tekkis küsimus millest võib olla tingitud veritsemine seksi ajal ja valu, tihe urineerimine pärast seksi. Tihtipeale on seksi alguses väga valus ning peagi võimatu midagi teha ja tunne nagu nuga läheks sisse. Samuti tihtipeale ka veritsus. Pärast seksi tekib koheselt (enda arvates) põiepõletiku laadne asi, tihe urineerimine kus tunda on et on vaja kohe ruttu minna aga wc jõudes tuleb vaid väike tilk mis on vägagi valulik ning põletav. Pärast seda on jääv valu suguorganil, mis ei lase magada . Olen tarvitanud kahte eri sorti ravimit ning esimesega sain ühe tableti võttes kõik korda ning jätkasin ravi, pärast seda kõik kordus ning võtsin teise firma ravimi, samuti pärast esimest tabletti oli kõik korras kuid pärast seksuaal vahekorda algas kõik otsast peale ning ravi jätkates ei ole midagi muutunud.
Ravi pole ma pooleli jätnud ning justkui tundub, et kõik saab korda siis pärast seksuaal vahekorda on asi nii hull, et ei saa magadagi. Ise käin igapäevaselt pesemas, samuti ka pärast vahekorda. Minu partner on väga puhas ning samuti peseb enne, pärast vahekorda korralikult. Sama probleem oli mul ka eelmise partneriga. Hügieeniga minul ega mu partneril probleemi ei ole ning ma ei leia põhjust, millistel teistel põhjustel selline asi juhtub.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil võib tegemist olla liiga happelise keskkonnaga tupes, mis annab ärrituse ja põletuse tunnet. Oluline on analüüsidega välistada ka tupeseen, millel on oma spetsiifiline ravi. Vahekorras on soovitav kasutada õli-või rasvabaasil libestit. Jooge rohkelt vedelikku, sööge rohkelt rohelisi köögivilju, vältige magusat, alkoholi, liigset kohvi tarbimist ( soovitav on nn. aluseline toitumine). Tupe piirkonna loputuseks sobib tavaline soodalahus ( 1 teelusikas söögisoodat kruusile veele). Peale vahekorda valulik sage urineerimine on seotud kusiti ärritusega ja liighappelise keskkonnaga. Jooge rohkelt vett, peale vahekorda kindlasti tühjendage koheselt põis. Vajadusel kasutage apteegi käsimüügist näiteks Karpalacti, Lactolady, Canephroni tablette mõned päevad.