Ovulatsioon või miskit muud? 27.04.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on selline mure,et paar vôi kolmpäeva tagasi hakkasid valud alakôhus paremal pool. Kôik algas peale viimast seksi oma partneriga. Ta lasi sisse aga ei võtnud välja kihe ja ei läinud spermat väljutama. Ja mul ei olnud ka sugutungi niivõrdpalju too hetk. Märgust oli tiba vähem kuid oli olemas mingilmääral siiski. Okei, nii tegime seksi edasi tiba ja siis hakkas nagu valutama parem pool alakôht. Ovulatsiooniga olen ma 11-mnendas perioodis( päevas ) vahekorras olin ma viimati 25.ndal. Nüüdseks on valu kiirgunud ka paremal pool olevasse kôhupiirkonda. Vahepeal tagasi ka alakôhus paremal. Aga rohkem jääb ikka sinna kôhu lähedale paremal pool. Kaisin apteegis ja ostsin no-spad. Vôtsin hetkel ûhe ja jälgin veel end. Kas vôib olla ovulatsioonist see tingitud vôi miskit muud? Ette utlen ära,et paar aastat tagasi oli ka emakavine operatsioon kus eemaldati munajuha. Paremal pool on alles.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Ovulatsiooni perioodil võib esineda valu vahekorra ajal või selle järel. Valu taandub tavaliselt ise päeva jooksul. Kui selline olukord tekib, siis järgneva nädala jooksul vältige vahekorda ja füüsilisi treeninguid. Erakorralisse vastuvõttu peab pöörduma, kui valu ei leevendu ja tekivad tugevad kramplikud valud alakõhtu, mille põhjuseks on munasarja apopleksia ( munasari veritseb ja põhjustab valu).