Valu peale seksi 19.11.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline probleem, et mul on viimane aasta pidevalt peale seksi väga tugevad valud, viimasel korral lisandus ka väike verejooks. Oma arst arvab, et see on normaalne...pap test on tehtud ja see on korras.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kindlasti peab tegema testi klamüüdiale(ka partner). Võimalik, et ka tupp on liiga kuiv, sel juhul kasutage libesteid vahekorra eelselt. Harvadel juhtudel on valu seotud orgasmiga, mis tekib vahekorrajärgselt ja püsib veel mitu tundi. alakõhus. Soovitaks siis kasutada lõõgasteid (nt Noshpaa tbl- käsimüügist), sooja vanni võimalusel. Probleem võib olla ka paarissuhte tasandil, sel juhul pöörduga seksoloogi poole. Dr Kadastik