Tsütoloogiline uuring 14.08.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mis võib olla erütrotsüütide paljususe põhjuseks tsütoloogilises leius?
Tänan ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Nii vähestele andmetele toetudes ei ole võimalik isegi virtuaalselt vastata.

1. Millisest koest on tehtud tsütoloogiline uuring?
2. Kas olete naine?
3. Kui vana te olete?
4. Kas teil toimuvad veel menstruatsioonid? (juhul, kui küsija on naine)
4. Millisel eesmärgil oli teostatud tsütoloogiline uuring?
5. Kas see oli esmane uuring või korduv?
6. Milliste vahenditega on uuring tehtud?
7. Kas uuring on tehtud ambulatsoorselt või operatsiooni ajal?
8. Kas kude on traumeeritud?
9. Kas oli tegemist põletikuga?

Soovitused:
-kui need küsimused on selged, siis võiks teoretiseerida
-paluge oma uuringu vastuse koopia omale kätte, siis on võimalik teisene nõustamine
-oluline on vastuse kogu kirjedus, materjali võtmise koht, metoodika, uuringu põhjendus jpm.
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel Maarjamäelt