Tere 22.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Leukotsüüdid: Mõõdukalt leukotsüüte Lameepiteelirakud: Atüüpilised lameepiteeli rakud, Parakeratootilised lameepiteeli rakud Silinderepiteelirakud: Silinderepiteeli rakud puuduvad Mikrofloora: Kokobakterid.sain teised vastused.ei sa aru kas on kõik korras või on põhjust muretseda .sooviks vastust e-posti

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Emakakaelavähi sõeluuringus hinnatakse HPV kõrge riski olemasolu. Kui esineb HPV kõrge riski viirus, siis teostatakse samast analüüsist täiendavalt tsütoloogiline uuring, mis hindab, kas esineb HPV-st põhjustatud rakumuutusi emakakaelas. Teie kirjas on toodud välja , et tsütoloogilises analüüsis on atüüpilised lameepiteeli rakud. Kahjuks rohkem infot pole. Vajalik on info HPV osas ja tsütoloogia lõplik vastus (kas ASCUS, LSIL, HSIL, ASC-H jne). Sellest sõltub, kas vajate täiendavat uuringut või tuleb analüüsi 1 aasta pärast korrata.