Uuringute vastused 14.12.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin günekoloogi juures läbivaatusel. Tehti kõik uuringud ja diagnoosid on sellised Papilloomiviirus mujal klassifitseeritud haiguste tekitajana: Papilloomiviirus mujal klassifitseeritud haiguste tekitajana HPV 16 2021 pos.
Emakakaela täpsustamata düsplaasia: Emakakaela täpsustamata düsplaasia ASCH 2021, HPV 16 pos 2021 .
Vedelikupõhine günekotsütoloogiline uuring (LBC) : Tsütoloogiline materjal emakakaelast * Leiu kirjeldus: Leukotsüüdid: ektotserviksis rohkelt põletikurakke, endotserviksis rohkelt põletikurakke Lameepiteelirakud: reaktiivsete muutustega lameepiteelirakke, düsplastilised lameepiteelirakud Silinderepiteelirakud: reaktiivsete muutustega * Diagnoos: 373878001 Atüüpilised lameepiteeli rakud, ei saa välistada high-grade lamerakulist intraepiteliaalset lesiooni.
Saaksite palun selgitada neid täpsemalt ja see, et mind kolme nädala pärast onkoloogi juurde saadetakse on pigem SOS või pigem tavaline kontroll?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Teil kahtlusatakse emakakaela rasket düsplaasiat . Kuna teil ka HPV positiivne, siis igal juhul näidustatud kolposkoopia+ biopsia. Võimalik,et vajate konisatsiooni (eemaldatakse em. kaelat mutunjud kude). Miks teid onkoloogile suunatud,seda ma ei oska öelda. Teie leiuga tegelevad ikka günekoloogid. Teil on vähieelne seisund ja vajae täpsustavaid uuringuid ja tõenäolisetl konisatsiooniravi.DRKadastik