Gonorröa 27.09.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, Mul on selline küsimus, et kas tsütoloogilise uuringuga tehakse ka uuring suguhaiguste osas? Mul tehti tsütoloogiline uuring 2001. aasta lõpus, mille käigus suguhaigusi ei leitud (oli PAPII). Nüüd aastal 2004 septembris leiti analüüside käigus, et põeb gonorröad. Partner (pole mind petnud) on mul sama olnud alates 2001. aasta algusest. Ei tahaks küll uskuda, et põen gonorröad. Kas on võimalik, et kui tsütoloogiline uuring aastal 2001. ei tuvastanud suguhaigust on see siiski mul olnud juba 4 aastat - ilma, et oleks ühtegi tundemärki? Või võivad analüüside tulemused olla valed - n. seenest tingituna on mingid näitajad normist väljast? Juhul kui mul nüüd ongi gonorröa olnud juba aastaid siis kui suured võivad olla tüsistused (on soov jääda lapseootele)? Suured tänud juba ette vastuse eest. Olen väga mures

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! PAP II tähendab põletikulise protsessi baasil arenenud rakuatüüpiat.Gonorröad selle analüüsiga ei diagnoosi,küll aga Trichomonas vaginalist,seenkolpiiti ja viirusinfektsioonidest herpest ja kondüloome. Soovitan Teil pöörduda günekoloogi poole,kes võtab bakterioloogilise külvi emakakaelalt gonorröale ja vajadusel määrab ka ravi.Edu soovides,Maie Väli