PAP analüüsi vastuse tőlgendamine 01.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Terel

Sooviksin abi PAP analüüsi vastuse tōlgendamisel, eriti, mis puudutab vastuses osa“Arvamus/Soovitused”: sarvpärl”. Kas peaksin analüüsi kordama?

Vedelikupõhine günekotsütoloogiline uuring (LBC)
Günekotsütoloogia - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - PAIGE: 23-G-09480-1 Tsütoloogiline materjal emakakaelast * Leiu kirjeldus: Leukotsüüdid: Vähe leukotsüüte Lameepiteelirakud: Reaktiivsete muutustega lameepiteeli rakud, Reaktiivsete muutustega metaplastilise lameepiteeli rakud Silinderepiteelirakud: Silinderepiteeli rakud puuduvad Mikrofloora: Pulkbakterid * Diagnoos: 373887005 Intraepiteliaalne lesioon või pahaloomulised muutused puuduvad (NILM); Silinderepiteel hindamata - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Arvamus/Soovitused: sarvpärl

Suur tänu!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Põhimõtteliselt on teie emakakaela analüüs korras. Emakakaela kanalist ei ole rakke saadud ( silinderepiteeli rakud puuduvad) ja sellel võivad olla erinevad põhjused nt liiga kitsas kaela suue. Midagi ohtlikku selles analüüsi järgi ei ole. Praeguse emakakaela jälgimise juhendi järgi on esmane test HPV analüüs ja kui teil ei ole HPV ( inimese papilloomi viirus ) kandlust, siis on lubatud järgmine emakakaela kontroll 5 aasta pärast ehk vastavalt teie sünniaastale sõeluuringuna.