Mirena hormoonspiraali sobivus? 26.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Millest järeldada, et spiraal ei sobi? Kui suure veritsusega peaksin arsti juurde pöörduma, tean, et määrida võib aga hetkel on paigaldamist(05.01.2022) saati 3 näd järjest justkui menstruatsioon. Enne paigaldust oli raseduse katkemine( 19.12.2021), on see veritsemine normaalne?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on spiraal paigaldatud suhteliselt ruttu peale raseduse katkemist ja enda tsükli taastumist ei ole veel toimunud. Kui spiraali paigalduse eelselt oli ultrahelis tehtud kindlaks, et emaka limaskest on normaalne peale raseduse katkemist, siis võib spiraali paigaldada ka ilma uue menstruatsiooni algamist. Suurem veritsus võib olla seotud eelneva raseduse katkemisega ja uue menstruatsioonieelse ajaga. Kontrolli on soovitav koheselt pöörduda, kui veritsus on rohke, klompidena ja/või esinevad tugevad alakõhuvalud, mida valuvaigisti ei leevenda. Kui veritsus on keskmine-vähene, siis tavapäraselt ajas veritsus väheneb. Pikemat määrivat veresegust voolust võib esineda mitu kuud, kuid see ei ole ohtlik. Spiraali sobivuse suhtes tuleb aega anda ja tavaliselt on soovitav spiraali paigalduse järgselt minna kontrolli 6 kuu pärast.