Lohhiad 11.12.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Sündis laps 04.11.2021 ja 23.11.2021 lõppesid lohhiad, 06.12.2021 algasid taas lohhiad?
On see normaalne?
Lisaks on nõrk olla, emaka kokkutõmbe valud ja väsimus, laps laseb ka veidi vähe magada.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Peale sünnitust võib veritsust esineda kuni 6 nädalat, tavaliselt lõppeb suurem veritsus 7-10 päevaga ja edasi esineb määriv vereeritus. Kui teil algas uuesti korralik veritsus, esinevad alakõhuvalud, siis on soovitav minna kontrolli, et välistada osalist lootekestade ja/või platsenta tükikeste peetust. Magneesiumi ei soovita praegu võtta, kuna see pigem lõõgastab emakat. Nõrkuse ja väsimuse korral on soovitav kontrollida hemoglobiini ja rauavarude taset. Soovitav on lisaks võtta imetavale emale mõeldud kompleksi ( nt Elevit või Pregnacare breastfeeding).