Günekoloogiline läbivaatus 16.10.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Kas ja millistel näidustusel tehakse suguelu mitte elanud neiule günekoloogilist läbivaatust? Ning kui seda tehakse, kas see erineb läbivaatusest, mida tehakse sellele, kes on juba suguelu elanud?

Neiu 18

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Suguelu mitteelanud neiule tehakse läbivaatus reeglina siis,kui neiul on selleks mingi vajadus ( soov).Günekoloogiliste peeglitega ei vaadata,kontrollitakse väliste suguelundite ehitust ja kas ei ole välisgenitaalidel põletikunähte.Pärasoole kaudu saab kontrollida emaka suurust ja munasarjade suurust ja vajadusel tehakse ultraheliuuring mitte tupesisese anduriga,vaid läbi kõhu seina.Selleks on vajalik eelnevalt juua umbes liiter vett,et kusepõis oleks täis.Edu soovides,Maie Väli