Esimene visiit 27.06.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Ma pole kunagi varem naistearsti juures käinud. Nüüd tahan minna, et lasta endale antibeebipillid välja kirjutada. Mida peaksin arvestama? Kas esimesel korral tehakse ka läbivaatus? Kui mul on sel ajal menstruatsioon, kas siis peaksin ikkagi minema või hoopis muu aja kokku leppima

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Menstruatsiooni ajal saate ikka minna vastuvõtule. Saate arutada erinevate rasedusvastaste vahendite ja erinevate pillide suhtes. Arst saab teha digiretsepti pillidele ja selgitada nende kasutamist. Saate kokku leppida ka vajadusel uue vastuvõtu aja, et vajadusel vastata tekkinud küsimustele pillide suhtes ja teha günekoloogiline läbivaatus. Tavapäraselt kui ei ole menstruatsiooni aeg, siis tehakse läbivaatus ning võetakse vajadusel analüüsid erinevate põletikutekitajate suhtes. Samuti kontrollitakse emakat ja munasarju ultrahelis. Läbivaatus võib olla ebamugav, kuid mitte valulik ja seda karta ei maksaks.