Rinnaesine 02.04.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Mure rinnaesisega. Vahel tekib kummaline justkui põletav tunne rinnaesisel, mis kiirgab kahe rinna vahele, vahel kiirgab nagu rindadesse. Käib aegajalt ja hooti. Teinekord täitsa rinna esisel, kaela lähedal. Kui see tekib siis ta ei ole selline torkiv valu, vaid õrn õhetav, põletav, kõrvetav...hästi raske on kindlaks teha, et mis ta on.
Viimased kolm õhtut olen öösel magades üles ärganud selle peale, et keha märg, öösärk kergelt niiske. Käisin just perearstil ja ta võttis vereanalüüsid, analüüsid võeti ka kilpnäärme tarvis.
Mul jääb kummitama ainult mõte, et äkki rindadega jama? kuigi olen lugenud, et valu ei ole rinnavähi tunnus, aga siiski? Olen oma rindu teatud aja tagant uurinud ja mudinud, midagi uut ega ebaloomuliku ise märganud ei ole.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 30-aastane.
Saaksin palpeerida rinnanäärmed ja teha rindade ultraheli uuringu. Rinnanäärmeid kontrollitakse menstruaaltsükli 5.-15. päevani. Kui tarvitate antibeebipille, siis pillivabade päevade lõpul või uue tabletilehe alustamise eelselt.
Enne rindade kontrolli peab olema teostatud günekoloogiline läbivaatus ja günekoloogiline ultraheli uuring välistamaks munasarja patoloogiad tsüstid, tsüstoomid jm.
Broneerige aeg online või meili glitter@naistearst.ee teel ööpäev läbi või tel 6014331 teel vastuvõtu ajal 5 min enne täistundi või -enne pooltundi. Vajalik isikukood.
G.Litter naistearst.ee Piritalt