Rindade pakitsus 04.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 43-aastane naine.Probleemiks on rindade valu ja pakitsus ka sel ajal, kui loogiliselt võttes ei tohiks seda olla.Premenstruaalne sündroom kestab mul paar nädalat, aga viimasel ajal on ka vist juba "postmenstruaalne" sündroom s.t. rinnad valutavad ja pakitsevad ka vahetult peale menstruatsiooni lõppu. Tsükkel on enda arvates korras, 27-28 päeva, rasedusvastaseid vahendeid ei tarvita. Oktoobris 2002 oli mul emakavälise müoomisõlme eemaldamine, operatsioon läks hästi ja günekoloogi juures kontrollis käisin märtsis 2003.a. Kõik oli siis korras. Menstruatsiooni ajal on vereeritus keskmine, varem olid (enne oppi) päevad vererohkemad ja määris kauem. Kas mul võib olla tegemist mingi hormooni üleküllusega? See pidev rindade pakitsus hakkab juba tüütama. Tänan ette vastuse eest.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kas olete sünnitanud?
1) on vajalik günekoloogiline ja onkoloogiline kontroll
2) lisauuringud: kolposkoopia, ultraheli diagnostika
3) vajadusel hormoonuuringud m.tsükli 3.päeval
4) piimanäärmete kontroll m.tsükli 5.-15. päevani ja rindade ultraheliuuring
Soovitan tulla konsultatsioonile.
-võtke kaasa operatsiooni väljavõtte koopia (emakaväline sõlm?)
-tuletage meelde, millal oli viimati günekoloogiline läbivaatus, analüüsid
Registreeruge 06061679, 06061670
Naistearst G.Litter