Menstruatsiooni puudumine??? 03.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lp. doktor.
Kasutasin nn. beebipille umbes 7 aastat järjest ja viimased 2,5 aastat õnnestus kasutada Mirenat. Viimase mensi teisel nädalal tuli Mirena välja võtta, sest oli juba emakakaelas ja kogu aeg määris. Nüüdseks on viimase mensi esimesest päevast möödas juba üle kuu. Kas on loomulik, et selline pikk vahe sees on või on jälle midagi korrast ära? Palun nõu.
Tänades, Anu.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Anu! Peale Mirena eemaldamist taastuvad tsüklid ja tavaliselt algab uus menstruatsioon umbes kuu möödudes. Kui rasedustest on negatiivne, tuleb varuda veidi kannatust, sest vähene mensese peetus võib peale hormoonspiraali eemaldamist esineda.
dr.Katrin Seemen