Vaginaalsuposiidid 24.09.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Käisin naistearsti vastuvõtul ning emakakaela proovist leiti põletik. Arst kirjutas välja 2 päeva ravi küünaldega ( Arilin 1000mg) Kasutasin esimese küünla ära, aga hommikul avastasin, et mul hakkas menstruatsioon. Infolehest lugesin, et seda ravimit ei tohi kasutada menstruatsiooni ajal ning ei julgenud ravi jätkata. Kas ma peaksin laskma arstil uuesti rohu välja kirjutada ja peaksin ravi otsast peale tegema või kui ma peale menstruatsiooni teise küünla ka ära kasutan, on sellest abi?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Tuperavi katkestatakse menstruatsiooni ajaks ja jätkatakse peale menstruatsiooni lõppu. Kasutage ära peale veritsuse lõppemist 2. tuperavi supposiit. Uut ravikuuri pole vajalik alustada.