ujumine menstruatsiooni ajal 31.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin menstruatsiooni tsükli 5.päeval ujumas. Veritsus jäi vähemaks ning nüüd on alakõhus kergelt vaevav tunne. kas ma olen võinud saada mingi bakteri?

Vastuse eest ette tänades,
Signe

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kui menstruatsiooni päeval esineb vähene veritsus, võib minna ujuma, (tampoon tuleks siis vahetult peale ujumist eemaldada). Suguhaigustesse või muudesse haigustesse ei nakatu ujudes.
Kui tekivad alakõhuvalud või urineerimishäired, pöördu kindlasti arsti poole.
dr. Seemen