Probleemid emakaga üleminekueas 29.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 57aastane, üleminekueas naine. Minu küsimused:
1)emakas on allavajunud, surub põiele. Ilmselt sellest ka põiehädad?
2)mioomid emakakaelal on küll väikesed aga ei kao (haiget nad mulle ei tee)
3)kas on õigustatud emaka eemaldamine, kas siis elukvaliteet paraneb?
4)kas operatsioon on raske?
5)kaua ma pean töölt puuduma?

Lugupidamisega
Teie patsient Tartust

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Emaka allavajega kaasnevad põie tühjenemise häired. Üldjuhul tehakse emaka allavaje korral emaka tupe kaudu eemaldamise operatsioon. Kas operatsioon on raske? Eks kõikidel operatsioonidel on väiksed riskid. Operatsiooni järgselt lahenevad Teie põieprobleemid. Peale operatsiooni olete töövõimetuslehel umbes 1 kuu. Kõige tähtsam on selle operatsiooni järgne režiim: ei tohi tõsta raskusi üle 3 kilo.
dr. Seemen