Tumepruun voolus 29.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Minul on juba pikemat aega mure tumepruuni püsiva tupevoolusega millele lisanduvad aeg-ajalt alakôhuvalud. Naistearstil käidud ja analüüsid korras ja nii korduvalt. Arst laiutab käsi, kuna alalüüsid korras ja soovitusi môtteid ei jaga kuidas edasi 😞
Millest siis see pruun voolus mis segab minu igapäevaelu😕

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Pruun voolus võib olla seotud emaka limaskesta tsükliliste muutustega. Kui ultrahelis on emaka õõnsus ja limaskest korras, siis on sellel eelkõige hormonaalsed põhjused. Oluline on emaka kontroll ultrahelis ja välistada emakaga seonduvad probleemid.
Kui see uuring on korras, siis võib määrimise vähendamiseks-lõpetamiseks kasutada sümptomaatilist ravi Cyclocaproni tablettidega.