Probleemid emakaga 30.10.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Pöördusin arsti vastuvõtule eelkõige valudega alakõhus. Selle aasta jooksul on mestruatsioon olnud väga ebaregulaarne, 10 kuu jooksu 4 korda ja väga väikese verega, mis minu puhul on erandlik, sest varem oli tegemist pigem rohke verega. Ultrahelist selgus, et emaka sein on paksenenud, emaks ise suurenenud ja väga ebaühtlane. Müoomi olemasolust teadsin varem. Saadan ka teile vastuse:UTERUS anteversioonis, adenomatoosne, 7,5*8,7*9,2 cm tagaseinas submukoosne müoomisõlm läbimõõduga 1,4 cm ENDOMETRIUM 1,23 cm, ebaühtlane OV. DEX. puudub OV. SIN. 4,7*3,8 cm, sisaldab anehhogeenset, siledaseinalist, kahekambrilist tsüsti läbimõõduga 3,05 cm ja kaht folliikulit CAVUM DOUGLASI vaba vedelikku ei ole
Endomeetrium. Histoloogilisel nõrgalt proliferatiivne limaskest. Hüperplaasiat ega pahaloomulisust ei ole.
Parem munasari eemaldatud. Kõhu alaosas pikk arm- emakaväline rasedus 1994.
Tehti ka vereproovid: CA125 55,9;HE4 50; ROMAindeks (premenopus) 8
Soovingi Teie arvamust minu olukorrale.
Juhul kui laparoskoopia, kas arm alakõhul ei sega?

Kõike ilusat Teile

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, teie valupõhjus võiks olla seotud adenomüoosiga. Ka emaka limaskest on paksem, seega soovitaks teha analüüs emakõõne materjalist, edasi otsustada kas pakkuda teile Mirena hormoospiraali ravi eesmärgil(valud leevenevad) või otsustada emaka eemaldamise osas. Taktika oleneb suures osas emakõõne materjali vastusest. DRKadastik