sünnitusjärgne probleem 13.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Peale esimese lapse sündi oli probleem uriinipidamatusega. Ei saanud joosta ja järsku kükitada. See möödus kuue kuu jooksul. Pärast teist last oli sama probleem, kuid praegu on möödunud kümme kuud ja probleem on ikka sama. Teen küll harjutusi, mida sünnitusjärgselt kästi tupelihastele teha, kuid erilist kasu ei ole. Mida teha või kelle poole pöörduda?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Sünnitusjärgne uriinipidamatus on sage probleem. Iga päev tuleb teha vaagnapõhja lihaste treeningut. Selleks tuleb pingutada tupe ja kusiti ümbruse lihaseid nagu püüaksite urineerimist tagasi hoida. Sellist pingutust võib teha lamades, seistes või ka istudes , esialgu 2min. pingutust- 2 min. lõdvestust, edasi aeg pikendada 5 min.-i. Korrake antud harjutust 5-10 korda. Korrapäraselt treenides on efekti oodata 3-6 kuu pärast.
Kui sellisest trennist abi ei ole, soovitan abistava vahendina kasutada Vagitrim-tupekuule( saab apteegist osta).
dr. Seemen