Alakõhu pakitsus Ja tuim valu 10.01.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 30 aastane mittesuitsetav naine. Yks laps (2a10k). Nimelt on Mul viimasel ajal olnud alakohus pakitsus Ja Nagu survetunne, tuim valu. Umbes 1.5 kuud tagasi olid Mul ka vaikseid Nagu torked paremal pool alakohus Aga need on nyydseks moodunud. Olen teinud viimase kuu jooksul nii soolte uuringu kui ka günekoloogi külastanud Ja Uh tehtud kus kumbki arst midagi ebamäärast ei leidnud. Viimasel ajal on nyyd lisandunud nagu vajadus tihedamini urineerida. Kardan hirmsasti vähki- Kas on voimalik et UH ei leidnud munasarja vahki yles? 7 kuud tagasi on tehtud ka Pap test Ja ka tookord tehti UH Mis molemad Olid korras. Kas peaksin pöörduma uuesti arstile et votta kasvajamarker verest? Olen Vaga mures.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,

olete tubli, et väljendate selgelt oma muret. Vastab tõele, munasarja vähki on raske, isegi võimatu, väga varakult diagnoosida. Ultrahelis ei pruugi mingit leidu olla. Tasuta uuringuteks näidustus nii noorelt puudub.
Kuid alati võite ise pöörduda laborisse ja ise tasudes paluda teha kasvajamarkerid. Nad ei ole spetsiifilised ja ei sobi sõeluuringuteks, kuid kui nendes on muutused, saab jällegi edasi uurida:
http://synlab.ee/hinnakiri/
Kasvajaantigeen CA 125, Kasvajaantigeen CA 15-3, Kasvajaantigeen CA 19-9, Kasvajaantigeen HE4, Kartsinoembrüonaalne antigeen jpm
http://synlab.ee/patsiendile/verevotukohad/

Kui alakõhuvalu on kestnud üle poole aasta ja põhjused ei ole selgunud, siis pakutakse patsiendile plaanilist diagnostilist laparoskoopiat, kus saab kontrollida ja vajadusel eemaldada liited, välistada või kinnitada ja koaguleerida endometrioosi kolded, võtta koeproove kahtlastest kohtadest. Peale laparoskoopiat on küll kõik selgem ja patsiendid rahunevad.

Kindlasti oleks abi KHK kombineeritud hormonaalsest kontratseptsioonist: antibeebipillid, plaastrid, NuvaRing.
Kuna olete noor, siis kasvajahaigused on üliharuldus. Peaksite keskenduma lapsele, perele, hobidele, sõpradele. Kui olete hädas, siis professionaalset abi saab Keskusest Sensus sensus.ee

Kui olete mures ja soovite vastuvõtule, siis saatke oma isikukood minu töömeilile glitter@naistearst.ee
Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid