lõputu mure 09.05.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Põen pea kaks aastat pidevalt uroinfektsioone, tehtud korduvalt uriini külve, milles kasvnud vaheldumisi kolibakter ja enterokokk. Saanud iga kuu 1-3 antibiootikumi, millest osad enam ei mõju ja mõni leevendab seisundit seni, kuni tarbin. Kui antibiootikum ära jääb, on kohe kipitus,pakitsus intiimpiirkonnas, kipitav tuim ja piinav alakõhu ja seljavalu ning uriin hägune ja lk 500. Olen tarvitanud ka kõikvõimalikke teesid ja käsimüügi tooteid, joonud palju jõhvikajooke. Antibiootikumide vahel olen tarvitanud õhtuti Nitrofurantoini profülaktiliselt, kuid see ka enam üldse ei aita. Nädal tagasi kasvas ka gün sfääris kolibakter ja kuna kipitus ja kõhuvalu on väga segav ja piinav, kirjutati Dalacini küünlad, mida eile õhtul kasutasin, kuid tegi asja veelgi hullemaks, sest valu isegi süvenes ja magada pole saanud. Vere leitud HSV 1.tüübi IgG 194 ( NORM KUNI 20) Teise tüübi IgG normis. Kas ehk see viirus võib olla põhjus, miks selline olukord püsib? Tarvitan ka Vagifemi ja Linoladiol Hn kreemi, kuid ka need pole olukorda leevendanud. Palun , kulla tohter, kas Teil on mingeid mõtteid, mida peaksin veel tegema, milliseid analüüse, uuringuid, kuhu pöörduma, et ometi nendest piinadest ja hädadest vabaneda? Olen käinud uroloogil, tehtud uuringud, ka temal jääb selgusetuks, miks pidevalt uriinis lk massiliselt. Olen väga hädas ja lootusetus olukorras, sest see ei ole ju normaalne, et pea 2 aastat söön iga päev ainult antibiootikume. Samuti ei saa juba 6 kuud tööl käia, elukvaliteet täiesti null. Kas tõesti polegi enam mingit abi mulle, kui valuvaigistid või mida Teie, kulla doktor arvate?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 59-aastane

On selge, et tegemist on üleminekuea östrogeendefitsiitse urogenitaalatroofiaga ehk lihtsamalt eesti keeles tupekuivusega ja ka ureetra limaskesta kuivusega ja atroofiaga ehk taandarenguga.
Tulge vastuvõtule Piritale, vajalik läbivaatus, kaasajal on võimalikud ka täpsustavad tupevooluse DNA uuringud. Välistada tuleks kandidiaas, bakteriaalne vaginoos, trihhomoniaas, DIV, allergiline vaginiit, ka genitaalherpes jm
Üleminekueas on võimalikud erinevad HAR hormoonasendusravi võimalused, õige lahkliha hooldus ja intiimhügieen jpm.
Uroloog on kirurgilise profiiliga arst, ega te ometi ei vaja operatsiooni?
Eriliste juhtude korral konsulteerime nefroloogiga ravile allumatute kuseteede põletike korral.
Saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood ja aja soov, millal saaksite tulla.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid