Kerge emakakaeladüsplaasia 24.03.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 29.a naine. Jaanuaris oli tehtud kolposkoopia. Kolposkoopiale suunamise näidustus: juuli 2012 CIN I.
Kolposkoopia jaanuaris: diagnostiline, vähene ektoopia, mõõdukas transformatsiooni tsoon, atüüpiline transformatsioon esimesel huulel kell 12-2. Transformatsiooni tsoonis veresoonte joonis-peen punktilisus, peen mosaiikne joonis, kell 12 ka jäme mosaiikne joonis. Lesiooni piirid-selgepiiriline. Äädikahappe test tugevalt positiivne. Kolposkoopia indeks 4-5. Biopsia kell12, kell 1. Leid vastab CIN 1-2. Pap.
Histoloogia tellimuse vastus:kihistanud lameepiteel, üleminekutsoon silinderepiteeliks, tservikaalkanali tüüpi näärmed, tugev lümfoleukotsütaarne põletiku inflitratsioon. Lümfotsüüdid; üksikud eosinofilised leukotsüüdid. Düsplaasiat uuritud osas ei ole. Pahaloomulisust ei ole. Diagnoos: cervicitis chronica; activa.
Günekotsütoloogia tellimuse vastus:põletikurakud. Ektotserviksis mõõdukalt põletikurakke. Silinderepiteelirakud: reaktiivsete muutustega silinderepiteelirakke. Mikrofloora:kokobakterid. Dgn: NILM/negative for intraepithelial lesion or malignancy/ Ascus. Soovitused: kolposkoopia 0,5 aasta pärast.
Samuti eelmisel aastal novembris 2012 sain esimene kord rasedaks, kuid detsembris hakkas veritsema ja selgus, et tegemist on peetuva rasedusega ning toimus raseduse katkestamine (dezaminooksitocins oli kirjutatud arsti poolt). Kuna on plaanis proovida rasestuda, palun aidake. Olen väga mures praegu, palun selgitage:
1.kuidas saab CIN 1-2 ravida? 2. Kas ma pean vaktsineerima? 3. Millest räägivad põletikurakkud ja Pap test? 4. Kas rasedus on lubatud? 5. Teie soovitused?
Ette tänades,
L.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud L.!
Tubli, et omate infot oma uuringute tulemuste kohta. Vastan küsimuste esitamise järjekorras:
1. Kindel vastus on Eesti Naistearstide Seltsi ravijuhend www.ens.ee:
EMAKAKAELA VÄHIEELSETE SEISUNDITE DIAGNOOSIMINE, JÄLGIMINE JA RAVI.
"Leid vastab CIN 1-2." on kolposkoopilise uuringu kahtlus. Täpsustatud on biopsial võetud histoloogiline uuring, mis on teie kasuks õnneks ohutum: cervicitis chronica, activa, mis on emaka kaela limaskesta marrastuse krooniline põletik, mis on aktiviseerunud. Seda saab ravida Dalacin V tupekuulikestega pikema aja vältel, seni, kuni kestab vaktsineerimine, reeglina 4-6 kuud.
2. Vaktsineerida tuleb kindlasti ja koheselt. Kuidas olete veel vaktsineerimata, on arusaamatu?
3. PAP test näitabki põletikku ektoopial, mida saab ravida, et see järgmises uuringus ei korduks ja et põletik ei muudaks rakke emaka kaelal: NILM/ ASCUS, põletikurakud. Ektotserviksis mõõdukalt põletikurakke. Silinderepiteelirakud: reaktiivsete muutustega silinderepiteelirakke.
4. Võiksite rasedusest hoiduda vaktsineerimise ja ravi ajal. PAP testid tuleks korrata 1 kuu peale viimast vaktsiini. Raseduse ajal PAP testid reeglina muutuvad "halvemaks".
5. Vaktsineerige, ravige, kasutage kondoomi, ärge suitsetage, soovitav oleks ka partner vaktsineerida, PAP testid tuleb korrata 1 kuu peale ravi ja peale viimast vaktsiini, st kõige varem 7 kuu pärast võib valida vaktsineerimise skeemi 4 kuud, siis 5 kuu pärast. Kui PAP testid on korras, siis rasestuge ja sünnitage.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt - Maarjamäelt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

valulikud rinnad

Tere, olen 27a noor naine ja minu mureks on valulikud rinnad. See on kestnud paar kuud juba ,kui rinnad on valulikud ja suuremad kui muidu (olen väikse rinnaga naine). Kuid enne menstruatsiooni paar päeva ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Premenstruaalsel perioodil rindade valulikkus esineb paljudel patsientidel..Mina soovitan apteegi käsimüügist osta Agnucastoni tablette ja tarvitada neid kaks kuud üks tablett päevas.
Küll ...

Loe edasi

Raske emakakaeladüsplaasia

Tere!
Pärast pap-testi, kolposkoopiat ning emakakaela konisatsiooni sain ma diagnoosiks - dysplasia; squamosa intraepithelialis (high grade). Kuna hetkel midagi enamat teha ei saa, siis arst kutsus ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 29-aastane.
Kõik on teostatud õigesti, tegemist oli nn "vähieelse seisundiga", kõrge astme emaka kaela düsplaasiaga, kõrge astme muutustega.
Loe edasi

mure

Tere.
IVF mai 2007, sünnitasin veeb. 2008, mai 2009 õnnestus aga ise rasestuda. Rasedus siiski katkes 12 näd, tehti erakorraline abort 23.juuli (loote vanus 8näd.) Kuna juunis avastati raske emakakaeladüsplaasia, ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Kahjuks unustasite kirjutada tähtsaima, oma VANUSE.

Emaka kaelalt on eemaldatud küllaltki suur osa.
Patoloogia on emaka kaela kanalis, kus paikneb silinderepiteel, ...

Loe edasi

Kõhuvalu pärast konisatsiooni

Kas on normaalne kerge kõhuvalu ja pakitsus pärast emakakaela konisatsiooni.Eile tehti ja täna terve päeva kerge valu.Millal peaks arsti juurde pöörduma ja kas võib võtta käsimüügis olevaid valuvaigisteid?

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Jah,see valu peale emakakaela konisatsiooni on loomulik ja võib tarvitada apteegi käsimüügist saadavaid valuvaigisteid.Edu soovides,Maie Väli

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi