Peale beebipille. 23.07.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 21aastane ning võtsin pille 5 aastat. Märtsis kontrollis käies avastati mul kerge emakakaeladüsplaasia ning uus kontroll on aasta pärast. Peale seda otsustasin pillide söömise ära lõpetada, kuna on plaanis ka aasta pärast rasestuda. Esimesel kuul jäid päevad ära, siis käisid kaks kuud regulaarselt ning nüüd oleksid pidanud hakkama, kuid pole siiani alanud. Lisaks on vahel valud vasakul alakõhus ning ka alaseljas. Arstile sain aja alles novembrisse. Mul on olnud koguaeg kindel partner ning vahepeal on olnud ka kaitsmata vahekorda, kuid rasedustest näitab negatiivset tulemust. Küsimus ongi selles, kas selline asi on peale pillide ärajätmist normaalne?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Kirjutate, et: "Märtsis kontrollis käies avastati mul kerge emakakaeladüsplaasia"...Kas olete vaktsineeritud HPV papilloomiviiruste kõrgete riskide emaka kaela vähki põhjustavate tüvede vastu? Kui ei, siis tehke seda nii kiiresti, kui võimalik!
Info: http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

Kas kaal on langenud? Kas tarvitate retseptiravimeid?
Probleemi nimetus on amenorröa, mis vajab uuringuid, ravi, jälgimist. Aja saate meile kiiresti broneerida veebiregistratuur.ee kaudu: https://veebiregistratuur.ee/#/54/?employee=aNVONko3AJ

Korrake rasedusteste kord nädalas ja tulge vastuvõtule, sest amenorröaga rasedust ei saabu (kui teda juba ei ole). Emaka kaela nn "vähieelsed" seisundid tuleks ravida enne rasestumist, vajate lisauuringuid, ravi, vaktsineerimist.

Galina Litter naistearst.ee
veebiregistratuur.ee