õige aeg rasestumiseks 25.04.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 32 a. lapsi veel ei ole. Olen üritanud aasta jooksul rasestuda kuid ei ole
siiani õnnestunud. Märtsis oli mul laporoskoopia, kõik oli korras. Siis määrati
mulle raviks Serophene 3 kuuks. Alustan järgmisest tsüklist. Siit ka küsimus,
et millal on kõige õigemad päevad rasestuda. Kuna tsükkel on egakorrapärane,
siis pean kasutama ovulatsioonitesti. Minu arst ütles, et õige aeg on 2 päeva
enne ovulatsiooni, kuid testi peal on kirjas, et õige aeg on ikkagi ovulatsiooni
ajal. Millal siis täpselt ja kas tuleks siis vahekorras olla mitu päeva järjest või
ülepäeva. Veel niipalju et hormoonuuringuid mulle tehtud ei ole ning ka
ovulatsiooni toimumist kontrollitud ei ole.
Ilusat kevadet soovides,
K.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui te kasutate ovulatsiooni testi, siis ongi parim aeg rasestumiseks nii nagu testil kirjas. Soovitatakse elada regulaarset suguelu kolm korda nädalas, siis ongi suurim tõenäosus rasestumiseks kui testi ei kasuta. Testi kasutamisel elada just aktiivset suguelu soovitavalt üle päeva just testi jälgides. Dr Kadastik