Menstruatsioon peale Pastenori sisse võtmist 07.04.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

31.03 oli eelviimane ehk siis neljas menstruatsioonipäev. Samal päeval juhtus nii, et oli kaitsamata suguakt. 01.04 hommikul jõin Pastenori 2tb. korraga ja nüüd 06.04 peale viit päeva jälle hakkas menstruatsioon. Kas on see normaalne ja kas peab tulema veel üks siis kuu lõpus või mul nüüd algas uus tsükkel? Ma väga muretsen!

Tänud vastuse eest

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kahjuks on see viga teie enda poolt põhjustatud,1.aprill ei olnud ju ohtlik aeg rasestumiseks ja seetõttu oleks õigem olnud tablette mitte võtta.Võttes sisse 2x 750 mcg levonorgestreli tekkis emaka limaskesta irdumine ,mis väljendus verejooksus.See ei ole õige menstruatsioon ja kuu lõpus peaks Teil algama uus tsükkel. Edu soovides,Maie Väli