Raseduse planeerimine peale Evrat 28.09.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere . Olen tänaseks kasutanud evra plaastreid 1,6aastat . Eelnevalt olemas juba 3 last ning nüüd sooviks väga saada mehega veel ühe lapse . Küsimus seisneb selles, et kuidas on kõige tõhusam planeerida peale plaastri lõppu rasedust ? Millal on peale plaastri ära jätmist see kõige "õigem /,viljakam " aeg ?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui te plaastrite kasutamise lõpetate, siis taastub teie enda menstruaaltsükkel ja ovulatsioon. Rasestumise suhtes on näitajaks aasta ja eelduseks suhteliselt regulaarne vahekord. Kõige suurem tõenäosus rasestumiseks on tsükli keskmine nädal ehk tsükli 12-14 päev.
Soovitav on alustada foolhappe või rasedust planeerivale naisele mõeldud kompleksvitamiinide võtmisega.