Lapse saamine 30.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen allea 20 aga soovin emaka saada, kahjuks pole veel jäänud. Sooviksin uurida kas ma saaksin lasta ennast kunstlikult viljastada? Või on selleka liiga vara, peaks ehk veel oma partneriga proovima.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rasestumise näitajaks on aasta ja eelduseks regulaarne suguelu ehk vahekorrad vähemalt 2-3 korda nädalas v.a. teie menstruatsiooni aeg. Kui teie tsükkel on suhteliselt regulaarne ( 27-32 päeva), siis parim aeg rasestumiseks on tsükli keskmine nädal( tsükli 12-15 päev).
Kui te aastaga ei ole rasestunud, siis on soovitav teha lisauuringud nii teil kui partneril põhjuse välja selgitamiseks. Kunstlik viljastamine on võimalus rasestumiseks, kui loomulikul teel ei ole rasestumine võimalik erinevatel põhjustel või ei ole rasestumine õnnestunud, kuigi mõlemad osapooled on terved.