päevad peale puhastust 08.11.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

oli raseduse peetus ja tehti puhastus 6.sept. ning veel uus puhastus 13.sept kuna emakasse oli kogunenud verd.Siiani,aga pole hakanud päevasid! Käisime siin 13 oktoober soojal maal äkki see lükkab asja edasi?Muidu rinnad on suurenenud,pea käib ringi ja kõht valutab hooti ning sai tehtud eelmine nädal ka rasedustest mis oli negatiivne.Käisin ka arsti juures 2.nov. ja arst kahtlustas väikest rasedust,aga test oli ju negatiivne järelikult ei saa asi olla selles.Kas võib olla,et päevad lükkuvad lihtsalt 2kuud edasi kui ennem pole olnud tsüklihäireid?Ja kas võib ka olla nii,et testid ei näitagi kohe rasedust? Ootama jäädes teie vastust.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

TERE! Tegelikult on siin emakaõõne abrasioonijärgne limaskesta taastumisperiood,seda enam,et puhastus tehti kahel korral.Statistika järgi on see keskmiselt 43 päeva.Kõige kindlam raseduse näitaja on veeniverest määratud HCG .Edu soovides,Maie Väli