Üleminekuaeg 15.06.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin 9.-dal juunil emekaõõne puhastusel. Peale seda on veritsenud 6 päeva.
15.hommikul oli rohke verejooks.Pöördusin arsti vastuvõtule tagasi.
Vaadati sonograafias ja öeldi (puhastust ei ole vaja teha, et see natuke mis seal sees on peab ise välja tulema). Tehti Depo-Provera 150mg süst ja suukaudselt 1 tbl.2xpäevasDezamino-oksitocinst. Olen kuulnud ,et peale puhastust ei tohiks verejooksu olla.
Suurt verejooksu momendil ei ole,aga tunnen seljas ristluudes kerget valu. Ja kui peaks uus verejooks hakkama ,siis tagasi pöörduda. Kas see on ikka õige ravi? Miks mulle uut puhastust ei tehtud,kui ikka niimoodi lahmas?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

tere. peale puhastust võib olla määrimist, suuremat verejooksu ei tohiks olla. Kõik oleneb muidugi histoloogilisest vastusest. Tõenäoliselt teil kogu limaskesta ei õnnestunud eemaldada. Võis olla ka polüübi mingi osake, mida ka ei olnud võimalik sel meetodil eemaldada. Hetke ravi on õige, uut puhastust pole mõtet teha. Kui verejooks tekib uuesti, siis peaks tegema uue ultraheli uuringu hindamaks emaka limaskesta paksust ja vajadusel teha hüsteroskoopia, mis on tunduvalt parem meetod emakaõõne seisundi hindamiseks ja polüübi eemaldamiseks. Dr kadastik