Rasedus peale puhastust, peetumine 09.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
5nädalat möödas tableti puhastusest (rasedus peetus).
Rasedustest õhkõrn positiivne. Kas niii pika aja järel võib see olla veel peetunud rasedusest? Kas võin olla uuesti rase kui peale puhastust ei ole olnud menstruatsiooni aga olen olnud kaitsmata vahekorras?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Peale raseduse katkemist või peetumist võib rasedustest olla pikemat aega kergelt positiivne. Menstruatsioon taastub tavaliselt peale raseduse katkemist või katkestamist 4-6 nädala jooksul. Vahel võib uus rasestumine toimuda kohe esimeses tsüklis. Oodake rahulikult veel 1-2 nädalat. Kui tavapärane menstruatsioon ei alga, siis korrake rasedustesti.