A-tüüpilised rakud 09.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas a-tüüpiliste rakkude olemasolu(ei tea veel kus täpselt ja mis määral, kolposkoopiasse minek) emakakaelas võib olla põhjustatud solaariumis käimisest ja kui ei ole siis kas solaarium on lubatud või täiesti vastu näidustatud?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Atüüpilised rakud emakakaelal ei ole tingitud solaariumist. Soovi korral võite solaariumis päevitada, soovitan ainult kasutada kaitsekreeme.
Tervitades Aire Sekavin