Genitaalherpes 08.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Nädal tagasi algas tupe kihelus, turse ja valulikkus ning hiljem lisandus sinna vill ehk genitaalherpes avaldus (mul see aegajalt lööb välja) lisaks on hetkel ka tagumikul villide kogum. Kas genitaalherpes võib ka välja lüüa tagumikule?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, genitaalherpes võib ka tuharatele üle minna. Soovitan pöörduda naisearstile või veneroloogile. Ravima peab siis, kui tegemist aktiivse villifaasiga.

DRKadastik